Kliknij w nazwisko artysty, aby poznać graną przez niego postać! (fot. Joanna Klimczak)

1. BAJKA – Przemówienie radiowe  

Marszałek Józef Piłsudski – ANDRZEJ SEWERYN

Wandzia Piłsudska – AMELIA BRZEZIŃSKA

Jadzia Piłsudska – IZABELLA PAKUŁA

Poetka – MAGDALENA KUMOREK 

 2. WOJNA I POKÓJ – O, mój rozmarynie

Narrator – ROMAN KOŁAKOWSKI

Jadwiga Golcz (fotografka) – ILONA OSTROWSKA

 

3. WALKA – Przemówienie radiowe

Marszałek Józef Piłsudski –ANDRZEJ SEWERYN

Wandzia Piłsudska –AMELIA BRZEZIŃSKA

Jadzia Piłsudska – IZABELLA PAKUŁA  

Poetka – MAGDALENA KUMOREK 

 4. BRYGADIER –Raduje się serce…

Chłopiec „Inny” KONRAD IMIELA

Kazimierz Jan Piątek ps. Herwin DAMIAN ŁUKAWSKI

 

5. SPRAWA POLSKA – Jak to na wojence ładnie        

Zofia Trzcińska ps. Zygmunt Tarło BEATA CHYCZEWSKA 

Józef Panaś (kapelan) RAFAŁ KONIECZNY

 

6. ZAKAZ PUBLIKACJI – Pierwsza Brygada   

Hans Kohlschein (malarz niemiecki)  KLAUDIUSZ KAUFMANN

Виктор Мазуровский (malarz) –ZACHARJASZ MUSZYŃSKI

 

7. KOMITET NARODOWY – Wojenko, wojenko…             

Aleksandra Szczerbińska IWONA LORANC

Chłopak „Inny” –  KONRAD IMIELA

 

8. RYSUNKI GOTTIEBA – W kalinowym lasku               

Bronisława Dziadońka (prymistka) –AGATA STRUZIK-NAWROCKA  

Edward Rydz–Śmigły IGOR KUJAWSKI

Leopold Gottlieb (rysownik) PIOTR STAPIŃSKI

 

9. PAŃSTWO – Przemówienie radiowe

Marszałek Józef Piłsudski ANDRZEJ SEWERYN

Wandzia Piłsudska AMELIA BRZEZIŃSKA

Jadzia Piłsudska IZABELLA PAKUŁA  

Poetka MAGDALENA KUMOREK 

 

10. 8 XI 1918 MAGDEBURG – Hej, hej, Komendancie 

Kazimierz Sosnkowski – LESZEK ZDUŃ

 

11. 10 XI 1918 PRZYJAZD – Warczą karabiny

Władysław Belina-Prażmowski  DOMINIK RYBIAŁEK

 

12. 11 XI 1918 LEGIA – Cześć Młodzieży Polskiej        

Kazimierz Kuratowski (student) – RAFAŁ SUPIŃSKI 

Chłopiec „Inny” – KONRAD IMIELA

 

13. 14 XI 1918 DEMONSTRACJE – Hymny

Michał Grażyński –MACIEJ PÓŁTORAK

Tadeusz Żarski – MARCIN KOŁACZKOWSKI 

Ojciec Anicet Kopliński – PAWEŁ LIPNICKI

 

14. 16 XI 1918 DEPESZA –Starsza siostra brata miała

Chłopiec „Inny” – KONRAD IMIELA

Helena Piłsudska – MARTA HONZATKO

Zofia Piłsudska – ALEKSANDRA RADWAN

Maria Piłsudska – ZUZANNA ZAZULIN

Ludwika Piłsudska – AGATA GRZEŚKIEWICZ    

Tytus Filipowicz – MARCEL BOROWIEC

 

15. GRANICE –Przemówienie radiowe 

Marszałek Józef Piłsudski ANDRZEJ SEWERYN

Wandzia PiłsudskaAMELIA BRZEZIŃSKA

Jadzia Piłsudska IZABELLA PAKUŁA  

Poetka MAGDALENA KUMOREK 

 

16. 18 XI 1918 RZĄD – Marsz Polonia 

Zofia Moraczewska –EWA SERWA

Jędrzej Moraczewski – MICHAŁ CHOROSIŃSKI

 

17. 6 I 1919 WIELKOPOLSKA – Hej, hej, ułani

Stefan Rowiński (burmistrz Ostrowa) JERZY SCHEJBAL

 

18. 16 I 1919 LWÓW – Tylko mi Polski żal   

Maria Vetulani – AGATA KLIMCZAK

Antoś Petrykiewicz –JAN TUNKIEWICZ

 

19. 23 I 1919 CIESZYN – Ojcowski dom              

Zofia Kirkor-Kiedroniowa – OLGA BOŃCZYK  

Bożena Vikova-Kutinecka – MARKETA MARTINIKOVA

Wincenty Witos – PIOTR KASZTELAN   

Josef Szwejk – MARCIN LEWANDOWSKI

 20. 19 IV 1919 WILNO – Szara piechota

Bolesław „Wieniawa” Długoszowski – ROBERT GONERA

 21. 28 VI 1919 WERSAL – Polonez A dur Chopina

Roman Dmowski – WOJCIECH MACHNICKI

Ignacy Jan Paderewski – BARTŁOMIEJ ABRAMOWICZ

Helena Paderewska – NATALIA SKIPOR

 

22. 16 VIII 1919 ŚLĄSK – Znam ja jedyn śliczny zamek…

Ryszard Mańka – MARCIN KĄTNY  

 

23. 10 II 1920 MORZE – Choć burza huczy wkoło nas…

Antoni Abraham (król Kaszubów) MACIEJ MIECZNIKOWSKI

 

24. 15 VIII 1920 WARSZAWA – Rozkwitały pąki białych róż…

Aleksandra Zagórska – OLGA SZOMAŃSKA

Otokar Brzoza-Brzezina – GRZEGORZ BUKOWSKI

 

25. ŻYCZENIA –Przemówienie radiowe

Marszałek Józef Piłsudski –ANDRZEJ SEWERYN

Wandzia Piłsudska – AMELIA BRZEZIŃSKA

Jadzia Piłsudska IZABELLA PAKUŁA  

Poetka – MAGDALENA KUMOREK 

 

26. 11 XI 2018 CHWAŁA – Polonez Kościuszki       

Narrator – ROMAN KOŁAKOWSKI

 

27. WOLNOŚĆ – Te Deum

Pieśniarz – MAREK BAŁATA

 

        

 

 

Balet „CRACOVIA DANZA” pod kierunkiem Romany AGNEL

Zespół Taneczny „INWENCJA” pod kierunkiem Angeliki SKOWRONEK

CHÓR „BASILICA CANTANS” pod kierunkiem Mirosławy JURY-ŻEGLEŃ

WROCŁAWSKI CHÓR AKADEMICKI pod kierunkiem Alana URBANKA

CHÓR „SYNAGOGI POD BIAŁYM BOCIANEM” pod kierunkiem Stanisława RYBARCZYKA

ZESPOŁY I CHÓR MIASTA TARCZYNA pod kierunkiem Agaty KLIMCZAK  

ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI I ZESPÓŁ „REAKTYWACJA” pod kierunkiem Grzegorza BUKOWSKIEGO